Otsing mõõtude järgi

Kuidas rehve vahetada

Auto on soovitatav varustada 4. identse või sarnase rehviga. Kui kahe rehvi vahel on liiga suur vahe, siis on võimalik, et nende rekatsioonivõime on aeglasem ning seetõttu ei ole kontroll auto üle enam efektiivne.


Ühe rehvi vahetamine

Liiklusseaduse järgi ei tohi samal sillal olevate rehvide soonte sügavuse vahe olla rohkem kui 5 mm.

Kui peate rehvi vahetama, tuleb kindel olla, et vahetusrehv on identne teise rehviga. Vahetusrehvil peavad olema täpselt samad omadused: mark, profiil, kiirus-ja koormusindeksid ja läbimõõt.


Kahe rehvi vahetamine

Rehvide kulumise korral on väga oluline need õigeaegselt asendada. Heas korras rehvid garanteerivad teile turvalise sõidu. Rehvide asendamisel on väga oluline valida originaalmõõtudele sarnased rehvid.

Kui te plaanite rehvide vahetust, siis on väga oluline paigaldada vähem kulunud rehvid auto tagateljele. Juhitavuse halvenemise korral saate esitelge roolides kontrolli all hoida, tagatelge aga ise kontrollida ei saa.

Rehvide vahetamisel tuleb kindlasti kontrollida rehvide kulumisastet ning selle vastavust reeglitele. Kiire kontroll aitab tuvastada paralleelsuse või tasakaalustamise probleeme.

Kui rehviturvise sügavus on väiksem kui 1,6 mm, tuleb kiiremas korras rehvid vahetada. Mida kauem oodata, seda suurem on vesiliu riski oht.


Nelja rehvi vahetamine

Kui kõik neli rehvi on kulunud võib need asendada samas suuruses rehvidega. Kui senine rehviprofiil teilee sobis, võite sama rehvitootjat edasi kasutada. Vastasel juhul võite internetist valida soodsad rehvid teiste tootjate seast.


Hinna ja kvaliteedi suhe ?

Rehvi soetades on oluliseks aspektiks rehvi kasutusea pikkus.Vahel võib soodsama rehvi soetamine lõppkokkuvõttes osutuda kallimaks. Rehvil võib olla lühem kasutusiga, tal võib olla madalam kvaliteet ning seetõttu tuleb see kiiremini uue rehvi vastu välja vahetada.

Rehvivahetusel tuleb silmas pidada järgmisi omadusi :

  • Rehvimüra
  • Haarduvus
  • Kummi kvaliteet
  • jne...

Parima valiku leidmine.


LiveChat
Whatsapp Messenger