Otsing mõõtude järgi

Auto ratta vahetamine

Olgu see siis kummi purunemise tagajärjel või talverehvide paigaldamisel, rattavahetuse põhitõdede tundmine aitab teil ohtlikus olukorras aega võita.

Kui te olete sunnitud ratast vahetama tee ääres, ärge unustage selga panna helkurvesti, lülitage sisse ohutuled ning paigaldage ohukolmnurk 30-40 m kaugusele autost.

Ratta vahetamisel, jälgige õpetust :

 1. Veenduge, et auto on tasasel pinnal. Ärge kunagi vahetage ratast kallaku peal, sõiduk võib ise liikuma hakata.
 2. Veenduge, et pinnas oleks kõva. Vastasel juhul võib tungraud vajuda auto raskuse all läbi maapinna. Kui teist võimalust ei ole, siis asetage piisava suurusega kõva lauajupp auto alla.
 3. Tõmmake peale käsipidur ning pange sisse esimene käik (automaatkäigukastil jätke peale "P" asend).
 4. Eemaldage rattakilp.
 5. Enne auto ülesse tõstmist, keerake rattapoldid aeglaselt lõdvaks. Polte tuleb keerata päripäeva. Polte ei tohi otsast ära keerata, nad peavad olema lõdvas asendis.
 6. Poltide keeramiseks kasutage ristpea-või veljevõtit, mille leiate auto pagasiruumist, tagavararatta koha pealt.
 7. Asetage tungraud vahetatava ratta juures olevasse spetsiaalsesse sälku. Veenduge, et tungraud oleks otse ning mitte kaldu.
 8. Tõstke autot, seni kuni ta ei puuduta enam maapinda. Kui te vahetate purunenud rehvi, siis arvestage, et uus rehv on mõned sentimeetrid suurem. Seega tõstke auto mõned sentimeetrid kõrgemale.
 9. Eemaldage poldid täielikult. Võimalik, et ratas ei taha silla küljest rooste tõttu lahti tulla. Siis lööge paar korda ratta ja rehvi pihta, et rehv veljelt eemalduks.
 10. Sõiduki paigalhoidmiseks asetage ratas sõiduki alla, juhul kui tungraud peaks järele andma. Sõiduki kukkumise korral on odavam parandada või välja vahetada velge, kui remontida autosilda.
 11. Paigaldade tagavararatas sillale. Seejärel keerake käsitsi ning liigselt surumata kinni poldid. Veenduge, et poldid on puhtad ning et poltide kinnituskohta pole sattunud tolmu ega kivikesi.
 12. Kruvige mutrivõtme või ristpeakruvikeeraja abil poldid kinni, pidades kinni õigest järjekorrast. Liigse jõu kasutamiseks ei ole põhjust, kuna see võib auto tasakaalust välja viia.
 13. Laske sõiduk tungraua abil alla. Kui sõiduk on maapinnal, eemaldage tungraud.
 14. Keerake poldid ristpeakruvikeeraja või veljevõtme abil kinni. Poltide kinnikeeramiseks ei tasu püsti kruvikeeraja peale seista. Käsitsi keeramine on täiesti piisav. Kui te keerate liiga tugevasti, siis võite kahjustada velge ning autosilda. Samuti võib teil järgmisel korral tekkida raskusi nende lahti keeramisega.
 15. Paigaldage tagasi rattakilp.
 16. Pange katkine rehv, tungraud ning abivahendid tagasi pagasiruumi.

Korras! Ratas on vahetatud, nüüd võite uuesti teele asuda.

Kui te vahetasite rehvi purunemise tagajärjel, siis teadke,et tagavararatas ei ole mõeldud pikaaegseks kasutuseks. Parandage või vahetage oma rehv välja esimesel võimalusel.


LiveChat
Whatsapp Messenger