Otsing mõõtude järgi

Soeta suverehvid veebipoest

Meie veebilehelt leiate rohkem kui 100 erinevat rehvimarki ja tuhandeid meie laos olevaid parima hinnaga suverehve.

Kas te teate, millal tuleb suverehvid välja vahetada?

Kui mustrisügavus teie rehvide põhisoones on kulunud madalamaks kui 3 mm, ei ole rehvide tõhusus enam piisav: ebastabiilsus märjal teekattel, halb teelpüsivus, pikem pidurdusmaa, halvenenud haarduvus jne.

Meie veebilehelt leiate laias valikus suverehve. Otsingu lihtsustamiseks oleme need jaotanud 3 kategooriasse:

 • tippklassi valik "Premium": sellesse kategooriasse kuuluvad kõik nimekad tootjad nagu Michelin, Continental, Goodyear, Bridgestone, Pirelli jne;
 • kvaliteetklassi valik "Quality": sellesse kategooriasse kuuluvad tootjad, kelle toodang on küll kõrgelt hinnatud, kuid kelle nimi on sageli teisejärguline või mis kuuluvad mõne "Premium" klassi tootja kontserni nagu Uniroyal, Barum, Kleber, Firestone jne;
 • säästuklassi valik "Budget": sellesse kategooriasse kuuluvad kõik Aasia päritolu tootjad või madalamasse hinnaklassi kuuluvate toodete tootjad nagu näiteks: Ling Long, Westlake, Landsail, Hifly, Goodride jne

Kas madalama hinnaklassi rehvid on ka head?

Olenemata meie poolt pakutavate rehvide hinnast on need kõik läbinud samad katsetused tüübikinnituse saamiseks ja vastavad Euroopa standardite nõudmistele. Ka säästuklassi "low-cost" rehvid on erialakirjanduses avaldatule tuginevalt kõik rahuldavate jõudlusnäitajatega ja saanud ka meie klientidelt palju positiivset tagasisidet. Hirm selles osas on täiesti põhjendamatu.

Kust soetada endale soodsaimad suverehvid?

Rehviliider.ee jälgib pidevalt konkurentide hindu ning teeb jooksvalt vastavaid korrektuure, et pakkuda teile aastaringselt parimaid hindu! Võrrelge arvamusi, võrrelge hindasid, tutvuge meie suverehvide edetabeliga ja langetage sellele tuginevalt oma otsus. Tarne on võimalik nii teie poolt vabalt valitud aadressile kui ka mõnda meie partneritest rehvivahetuspunkti. Rehviliider.ee keskkonnas võite olla kindel, et leiate just endale sobivad suverehvid ja alati parima hinnaga.

Millised suverehvid oma sõiduki jaoks soetada?

 • Goodyear Efficientgrip Performance
 • Hankook Ventus Prime 3 K125
 • Hankook Kinergy ECO K425
 • Dunlop Sport Bluresponse
 • Michelin Energy Saver +
 • Michelin Primacy 4
 • Firestone Roadhawk
 • Kleber Dynaxer HP3
 • Uniroyal Rainsport 3
 • Falken Ziex ZE310 Ecorun
 • Vredestein Sportrac 5
 • Landsail LS388
 • Nexen N'Blue HD Plus
 • Linglong GreenMax HP010
 • Rovelo RHP-780P
 • Goodride Sport SA-37

Kõige nõutavamad mõõdud:

Auto rehvide kvaliteet ja omadused aitavad kaasa sõidumugavusele ja reisijate ohutusele. Seetõttu on oluline valida rehvid, mis sobivad igale aastaajale. Niisiis, kui suvi saabub, on suverehvid parim valik, et kohaneda ilmastikutingimustega. Soovite rohkem teada saada? See üksikasjalik juhend pakub teile palju teavet, mis aitab teil kõike suverehvide kohta teada saada, et teha õige valik ja neid korralikult kasutada.

Suverehv: mis teeb selle eriliseks?

Suverehv on loodud pakkuma väga head haardumist teega kevadest sügiseni esinevates ilmastikutingimustes. Tegelikult on see standardrehv, mis on enamiku uute või kasutatud sõidukitega kaasas tarnimisel.

Suverehvi omadused

Suverehvide äratundmiseks ja teistest rehvidest eristamiseks uuritakse kolme peamist parameetrit:

 • Mustriga rullpinna kuju. Tõepoolest, suverehvi rullpinna muster sisaldab vähem lamelle ja vähem sügavaid mustreid kui talverehv.
 • Kasutatavad materjalid on erinevad kui talverehvil, see on loodud töötama temperatuuridel üle 7 °C, kuivadel ja märgadel teedel. Sellest temperatuurist allapoole kaotab suverehv oma efektiivsuse.

Mustriga rullpinna kuju

Suverehvidel on vähem lamelle kui talverehvidel. See struktuur võimaldab neil paremini teega haakuda, mõjutades positiivselt pidurdust.

Vähem mustreid rullpinnal tagab parema haardumise kuiva ilmaga teel. Siiski tuleb hoolikalt kontrollida mustrite sügavust kulumisnäidiku abil. Kulunud suverehvidega suureneb vesiliu oht märkimisväärselt.

Kas suverehvidel on märgistused?

Sõiduki ratastel võib olla mitmesuguseid spetsiifilisi märgistusi. Need võivad olla kolme tipuga lumehelbe piktogramm, 3PMSF (talverehvide jaoks) või märge ALL SEASON. Kuid erinevalt teistest mudelitest ei ole suverehvidel tüüpilist märgistust, mis näitaks, millal neid kasutada. Märgistuste loendi, mis võivad olla rehvi küljel, leiate meie juhendist.

Suverehvide eelised

Võrreldes talve- või 4 hooaja mudelitega, võimaldab suverehv optimaalsete kasutustingimuste korral paremat sõitu. Tänu oma omadustele:

 • Pidurdab paremini kuival teel võrreldes talve- või 4 hooaja rehviga (linnas pidurdusteekond on peaaegu 2 meetrit lühem)
 • Pakub rohkem mugavust tänu madalamale müratasemele
 • Võimaldab vähem kütust tarbida

Suverehvide puudused

Kui õhutemperatuur langeb alla 7 kraadi, ei soovitata seda tüüpi rehve enam kasutada. Sellistes tingimustes muutub kumm kõvemaks ja vähem elastseks. Seega väheneb selle haardumine teega. Lume- või 4 hooaja rehve soovitatakse siis kasutada teie ohutuse tagamiseks.

Mis suurust valida suverehvidele?

Olgu teil 4x4, linnamaastur või SUV, te ei tohiks valida oma auto jaoks suvalist rehvi suurust.

Et teada saada, milliseid rehve peaksite valima, vaadake oma auto dokumente, uksepiita või kütusepaagi luuki. Seal on tootja soovitatud suurused.

Siin on näide: 195/65 R15 91 T. See märge näitab, et rehvil on:

Kui palju maksavad suverehvid keskmiselt?

On väga raske anda hinnangut rehvi hinnale, see sõltub paljudest asjadest:

 • Rehvi suurus
 • Valitud bränd (soodushind, kvaliteet, premium)

Kõige olulisem on kohandada ostetav rehv teie kasutuse ja ootustega. Hiina rehviga sõitmine 30€ eest ei tekita probleeme, kui kasutate oma autot ainult linnas väikeste vahemaade läbimiseks. Kui aga ootate selle tüüpi rehvilt erakordseid jõudlusnäitajaid ringrajal, olete kindlasti pettunud.

Kas suverehve saab kasutada talvel?

Te juba aimate vastust, eks? Kui kõikjal on lund, jäätumist või kui külmub regulaarselt, on aeg paigaldada talverehvid või kõikide hooaegade mudel. Suverehvide kasutamine sellistes tingimustes on ohtlik, sest need kiirendavad halvasti, pidurdavad halvasti, libisevad kergemini ja kaotavad veojõu.

Igal rehvil on oma omadused ja kui suverehv on loodud ideaalselt haakuma sooja ilmaga teega, siis ei talu see hästi lund või sagedast vihma.

Millal tuleks vahetada suverehve?

Uute rehvide ostmisel võite arvestada esimese tegurina oma praeguste rataste vanust. Soovitatav on mitte ületada 10 aastat, isegi kui arvate, et nende kulumine pole suur. Tõepoolest, kasutatav kumm kaotab efektiivsuse, seega võib teil olla rehv, mis on kaugel kulumisnäidiku piirist, kuid mille kumm on täiesti ebaefektiivne. Lisaks, pärast 5-aastast regulaarset kasutamist laske oma rehve vähemalt kord aastas professionaalse autoteeninduse poolt kontrollida.

Rehvide vanuse leidmiseks peate vaatama rehvi DOT-i, mis on rehvi küljel.

Peale selle sõltub standardmudeli eluiga paljudest teguritest, sealhulgas selle konstruktsioonist, sõiduki tüübist, millele see on paigaldatud, kliimast, teede seisukorrast ja teie sõidustiilist. Augud, liigne kiirus, järsud stardid ja pidurdamine võivad seda kahjustada. Normaalse kasutuse korral planeerige vahetus iga 20–40 000 km järel keskmiselt.

Kulumisnäidik, millega rehvid on varustatud, aitab teil teada saada, millal on vaja vahetust. See on vajalik, kui see indikaator, mis on tavaliselt paigutatud rullpinnale (umbes 1,6 mm sügavusele), on saavutatud.

Kui rataste küljed või ventiilikorgid on kahjustatud, kui rullpinnal on 1 cm või suurem perforatsioon või hernia, peate kaaluma nende viivitamatut asendamist.

Lõpuks, viimane sümptom, mis võib teile märku anda, on sõidumugavuse vähenemine. See võib avalduda näiteks sõiduki vibratsioonina, juhitavuse vähenemisena või vähem täpse pidurdamisena. Enne pikka reisi (näiteks puhkusereisi) kontrollige oma rehvide seisukorda. Kui kahtlete remondi või vahetuse vajalikkuses, küsige nõu professionaalilt.

Mida lõpuks suverehvide kohta meeles pidada?

Üldiselt tarnitakse teie auto tavaliste nn "suverehvidega", standardmudelitega, mis võimaldavad teil oma autot talvekuudel mugavalt juhtida. Need rehvid sobivad sõitmiseks igat tüüpi teedel, nii linnas kui ka maanteel, kui temperatuur on üle 7° ja teie piirkonnas ei ole vihm sagedane. Kui teil on raskusi rehvi valimisel, võtke meiega ühendust. Teie auto mudeli ja selle kasutamise põhjal saame teile nõu anda, millist rehvi osta.

Ärge unustage, et olenemata sellest, millist tüüpi rehve kasutate, on oluline regulaarselt kontrollida rehvide rõhku. Isegi parim rehv ei suuda pakkuda optimaalset jõudlust, kui seda ei kasutata õigesti.

LiveChat
Whatsapp Messenger