Otsing mõõtude järgi

Soeta linnamaasturi- või maasturirehvid

Millised linnamaasturi, maasturi või Crossoveri rehvid valida milliseks kasutuseks? Praeguseks hõlmab termin "maastur" tervet rida erinevaid sõidukitüüpe: linnamaastur SUV, Crossover, maastur selle otseses tähenduses jne. Kõikideks nendeks rakendusteks on saadaval täiemahuline, maasturi otstarbekohasele kasutusele vastav rehvivalik.

Millised on ülikõrgete jõudlusnäitajatega linnamaasturi rehvid?

Linnamaasturite UHP (ultra haute performance ehk ülikõrgete jõudlusnäitajatega) rehvid tagavad täpse juhitavuse kurvides ja on stabiilsed suurtel kiirustel, need võimaldavad jõukadudeta kiirendust, kannatavad järske pidurdusi jne; alljärgnevalt on esitatud levinuimad rehviprofiilid:

 • Michelin Latitude Sport 3
 • Continental ContiSportContact 5P SUV
 • Continental ContiCrossContact UHP
 • Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV
 • Dunlop SP Sport Maxx
 • Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV
 • Pirelli Pzero
 • Falken Azenis FK510 SUV
 • Yokohama Advan Sport V103
 • Vredestein Ultrac Vorti SUV
 • Toyo Proxes T1 Sport SUV

Millised on linnamaasturi maanteerehvid?

Linnamaasturi maanteerehvid on mitmeotstarbelised ning tagavad teile nii mugavuse, turvalisuse kui ka pika käitusressursi.

 • Bridgestone Dueler H/P Sport
 • Michelin Latitude Tour HP
 • Pirelli Scorpion Verde
 • Goodyear Efficientgrip SUV
 • Continental ContiCrossContact LX 2
 • Hankook Dynapro HP RA23
 • Kleber Krisalp HP3 SUV
 • Kumho City Venture Comfort KL33

Millised on maantee/maastiku universaalrehvid maasturitele?

Maasturite universaalrehvid on suurema vastupidavusega löökidele, tagavad tõhusa haarde ka pehmel teekattel, ilma sõidumugavuse arvelt järeleandmisi tegemata.

 • Michelin Latitude Cross
 • BFGoodrich Mud Terrain T/A
 • Yokohama Geolandar H/T G056
 • Linglong Crosswind M/T
 • Cooper Discoverer S/T Maxx
 • GT-Radial Adventuro A/T
 • Goodride SL369 A/T

Millised on maastikurehvid?

Maastikurehvid on töötatud spetsiaalselt välja kasutamiseks maastikul ja võimaldavad sõidu ka kõige raskemates tingimustes. Nende rehvidega on haarduvus ja veojõud tagatud ka mudas, need on ülimalt vastupidavad löökidele, optimaalse pidamisega ka pehmel teekattel jne. Näiteks on kasutamiseks äärmuslikes oludes maastikul töötatud spetsiaalselt välja BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 rehvimudel.

 • BFGoodrich MUD Terrain T/A KM3
 • BFGoodrich MUD Terrain T/A KM2
 • Maxxis M-9060 Mud Trepador
 • Maxxis M-8080 Mudzilla LT
 • Pirelli Scorpion MUD
 • Blackstar Mudmax FC2

Kõige nõutavamad mõõdud:

Mõne aasta jooksul on SUV-id (maasturid, mis on mõeldud teesõiduks) olnud kõige trendikamate sõidukite hulgas. Selleks, et need saaksid pakkuda head sõidumugavust, toovad rehvitootjad turule palju erinevate omadustega mudeleid. Kuidas teha oma valik ilma eksimata? Kui soovite teada kõike 4x4 rehvidest ja SUV rehvidest, on see juhend teile mõeldud.

4x4 rehv ja SUV rehv vs standardrehv: mis on erinevused?

Rehvid, mis on mõeldud 4x4 ja tavaliste sõiduautode jaoks, on erinevad. Tõepoolest, nad peavad kohanema nende autode vastandlike kasutusviisidega. 4x4 ja SUV-id on raskemad ja võimsamad. Nad võivad sõita ka raskemates tingimustes. Seetõttu on 4x4 rehvid ja SUV rehvid mõeldud suurema kaalu ja intensiivsema kasutuse talumiseks. Lisaks on nende mustrisügavus suurem. Seega võivad nad pakkuda suurepärast haardumist isegi rasketes tingimustes.

Tootjate soovitatud tehnilised omadused

Esimene asi, millele peaksite oma vajadustele vastavate rehvide valimisel tuginema, on teie auto tootja tehnilised soovitused. Tootja soovitab tõepoolest iga auto rehvidele mõõtmeid, koormusindeksit ja kiirusindeksit. Koormusindeks on maksimaalne kaal, mida rehvid võivad kanda.

Kui te ei järgi neid soovitusi täpselt, võite saada trahvi ja mis veel hullem, põhjustada õnnetuse. Neid andmeid on suhteliselt lihtne leida oma auto juhendist või ukseavast.

Võite lugeda ka kirjeid, mis asuvad originaalrehvide küljel. Pöörake tähelepanu sellele, mis on esitatud sellisel kujul: 205/55R16 91V. Number 205 on teie auto jaoks ideaalse rehvi laius millimeetrites. Kõrgust täpsustab siin number 55 (kuid see on antud laiuse protsendina). Koormus- ja kiirusindeksid on vastavalt väljendatud 91 ja V-ga. Arv 16 tähistab velje läbimõõtu.

Valige 4x4 rehvid või SUV rehvid vastavalt oma vajadustele

Teil on valida:

 • Tee rehvid;
 • 4x4 off-road rehvid;
 • 4x4 segarehvid.

Tee rehvid, ideaalsed SUV-dele

Need on peamiselt mõeldud linnasõiduks, eriti riigiteedel ja kiirteedel. Neid on lihtne ära tunda tähistuse "H/T" (Highway Terrain) järgi, mis on tavaliselt nende küljel. Nad pakuvad sarnaseid omadusi nagu sõiduautode ratastele. Need on mudelid, mida tuleks valida teedel kasutatavatele 4x4-dele ja SUV-dele.

Selleks, et pakkuda väga häid omadusi (haardumine, pidurdamine, mugavus), on selle tüüpi rehvidel vähem väljaulatuv struktuur, pehmemad küljed ja madalam veeretakistus asfaldil.

Need on tavaliselt varustatud SUV-dega, mis on sõidukid, mis suudavad hõlpsasti läbida metsateid, kuid ei sobi tõeliselt konarlikele teedele.

4x4 off-road rehvid, hädavajalikud maastikusõiduks

Selle kategooria rehvid on mõeldud ainult maasturitele. Need väga võimsad rattad on suure veojõuga ja neid saab ära tunda märgistuse "M/T" (Mud Terrain) järgi, mida nad kannavad. Neil on ka suur vastupidavus. Nende rehvide purunemiseks peab olema tõesti palju. Kas olete harjunud sõitma oma autoga väga järskudel pindadel, kivistes või mudastes radadel? Siis sobivad teile 4x4 off-road rehvid ideaalselt.

Võite märgata nende kummiklotside suurt laiust, samuti nende tugevamaid külgi ja sügavaid sälke. Nende struktuur on tõesti tugevdatud paljude mustritega kummis. Kõigi nende elementide kombinatsioon teeb 4x4 off-road rehvist teie parima liitlase maastikusõiduks parimates tingimustes.

Kuid hoolimata nende suurepärastest omadustest, vältige 100% off-road rehvide kasutamist linnasõiduks. Nende omaduste tõttu ei paku nad asfaldil head haardumist. Sellest tulenevalt on nende juhitavus madalam, pidurdusteekond pikem, veeremüra asfaldil kõrgem…

4x4 segarehvid

Need mitmekülgsed rattad, mida tunneb ära märgistuse A/T (All Terrain) järgi, pakuvad head kompromissi maastikul ja teedel sõitmiseks. Kas te ei leia end üheski kahest ülaltoodud olukorrast? Siis on segarehvid need, mida peaksite oma autole panema.

Need sobivad ideaalselt neile, kes peavad vahelduma linnasõidu ja maastikusõidu vahel. Neid saab täiesti kasutada SUV rehvidena. Vaiksed ja mugavad, nad pakuvad ka head veojõudu liival, mudas ja rohul.

Kuid nagu võite arvata, ei tohiks neilt ka nõuda liiga palju väga rasketes tingimustes sõitmist. Lisaks ei paku nad asfaldil nii häid omadusi kui tee rehvid.

Valige oma SUV või 4x4 rehv vastavalt aastaajale

See on parameeter, mida juhid sageli rehvi valimisel eiravad. Tõsi on see, et 4x4-dele paigaldatud traditsioonilised veorattad parandavad sõidukvaliteeti, kuid talvel ei saa te neile loota oma mugavuse ja ohutuse tagamiseks.

Nagu teistelgi autodel, peavad 4x4 või SUV-id olema talvehooajal varustatud spetsiifiliste rehvidega. Pöörduge seega talverehvide poole. Need on mõeldud tõhusaks sõiduks lumistel ja jäistel teedel. Hea haardumine, mida nad pakuvad vee, lume või külmaga, tagab hea ohutuse ja optimaalse mugavuse teedel, kui temperatuur on alla 7 °C.

Kuidas teada, kas valitud rehv on talvemudel? Olenemata sellest, kas mudel on off-road, sega- või tee rehv, veenduge, et selle küljel oleks märgistus "M+S" (Mud and Snow) ja lumehelbe sümbol, mida ümbritsevad 3 mäetippu (3PMSF).

Kuid kui te ei ela liiga lumises piirkonnas või ei armasta pikki mägiretki, on soovitatavad 4x4 või SUV 4 aastaaja rehvid. Need ei karda kerget talve ega leiget suve.

Kõrgema kvaliteediga SUV ja 4x4 rehvid Rehviliider.ee'is

Meie eksperdid on teie jaoks koostanud hea kvaliteediga rehvide valiku, mida pakuvad tuntud tootjad nagu:

 • Michelin (Latitude Sport 3, Latitude Tour HP, Latitude Cross…);
 • Continental (ContiSportContact 5P SUV, ContiCrossContact LX 2, ContiCrossContact UHP…) ;
 • Goodyear (EfficientGrip SUV, Eagle F1 Asymmetric 3 SUV…);
 • Pirelli (Scorpion Verde, P Zero, Scorpion MUD)…

Meie kataloogis on esindatud ka teised suured 4x4 rehvide tootjad, sealhulgas Dunlop, Blackstar, Goodride, Yokohama, Hankook, Kleber, Kumho, Linglong, GT-Radial…

Kui otsite SUV rehvi, võite valida ühe meie tee mudelite hulgast. Michelin Latitude Tour HP on suverehv, mis võib teie ootusi rahuldada. Vaikne, ökonoomne ja keskkonnasõbralik, see tagab teie autole suurepärase haardumise teel, isegi märjatel radadel. Selle paigaldamisel oma autole võite olla kindel, et saate erakordse sõidumugavuse, kuna see on varustatud "stabiligrip" lamellidega, mis vähendavad müra.

Segarehvide hulgas on BFGoodrich Mud Terrain T/A hea valik maastikusõidu harrastajatele. Selle muljetavaldava välimuse ja disainiga ei ole teil probleeme sõitmisega pehmel pinnasel või mudas. See pakub suurepärast haardumist rasketel radadel ja ei valmista pettumust asfaldil.

Maastikurehvide varustamiseks on Pirelli Scorpion MUD tugeva konstruktsiooniga 4x4 rehv, mis teile meeldib. Selle teravad servad võimaldavad tal saavutada erakordse haardumise nõlvadel, samuti suurepärase liikuvuse rasketes tingimustes. See pakub suurt vastupidavust lõikudele, löökidele ja rebenditele.

Uurige meie kollektsiooni, et avastada üksikasjalikult meie teisi 4x4 ja SUV rehve.

Mõned praktilised nõuanded rehvide õigeks kasutamiseks

4x4 rehvidel on eripära, et need paigaldatakse 4-kaupa. Seega ei saa te vahetada ühte või kahte ratast ühel teljel ja jätta teised samaks.

Paigaldage alati 4 identset rehvi iga kord, kui vahetate rehve. Need peavad seega olema sama kaubamärgi, sama mõõtmete, kiirus- ja koormusindeksite, mustritega... Kui te ei järgi seda soovitust, ei tööta ülekanne korralikult. See soodustab ka mõnede mehaaniliste osade kulumist, mille parandamine on kallis. Lõpuks kontrollige regulaarselt rehvirõhku (vähemalt kord kuus), et vältida tasakaalustamisprobleeme. Nii saate ka pikendada SUV või 4x4 rehvide eluiga.

Nüüd olete hästi informeeritud, et edukalt valida 4x4 või SUV rehv, mis vastab teie sõiduki vajadustele meie rikkalikus kataloogis Rehviliider.ee.

LiveChat
Whatsapp Messenger