Otsing mõõtude järgi

Soeta aastaringsed rehvid

Aastaringse kasutusega rehvid võidavad autojuhtide seas järjest rohkem kandepinda. Aastaringse kasutusega rehvide jõudlusnäitajad paranevad pidevalt ja nende rehvide mitmeotstarbelisus tagab autojuhtidele turvalised teekonnad olenemata aastaajast.

Aastaringse kasutusega rehvid on teie parimaks abimeheks liiklemisel igapäevaselt piirkondades, kus temperatuur jääb vahemikku 0 °C kuni +20 °C.

Need rehvid töötavad ühtviisi hästi ka väljaspool nimetatud temperatuurivahemikku, jäädes küll temperatuuridel alla 0 °C mõnevõrra jõudluse poolest alla päris talverehvidele ning temperatuuride korral üle 20 °C päris suverehvidele.

Erinevus jääb samas küll üsna märkamatuks.

Kas aastaringsed rehvid kannavad ka tüübikinnitust talviseks kasutamiseks?

Aastaringsed, 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake) märgistust kandvad rehvid on kiidetud heaks sõitmiseks lumel võrdselt talverehvidega.

Millised aastaringsed rehvid valida?

Aastaringsed rehvid leiavad üha enam kasutust ning nende müüginumbrid on aasta-aastalt kasvuteel. Neist edukaimad on järgmised tootjad ja mudelid:

 • Michelin CrossClimate
 • Goodyear Vector 4seasons GEN-2
 • Nokian Weatherproof
 • Uniroyal AllSeasonExpert
 • Hankook Optimo 4S
 • Vredestein Quatrac 5
 • Hankook Kinergy 4S H740
 • Pirelli Cinturato All Season

Kõige nõutavamad mõõdud:

Ameerika mandril, kus see esmakordselt ilmnes, on 4 hooaja rehv väga levinud ja üha enam ja edukamalt kutsutakse seda Euroopa autojuhtide igapäevaellu. Rehvitootjad esitlevad seda kui head alternatiivi suve- ja talverehvide vahetamise vältimiseks. Kuid kui head need rehvid tegelikult on? Mil viisil erinevad nad teistest tuntumatest mudelitest? Kuidas ära tunda 4 hooaja rehve? Rehviliider.ee-ga on teil kõik vastused nendele küsimustele, mida te endalt küsite!

Mis on 4 hooaja rehv?

Leiate selle turult paljude nimede all: All Season rehv, All Weather rehv, 4S rehv, segarehv, kõikide hooaegade rehv, igasuguse ilmaga rehv... Kõik need nimetused tähistavad hübriidrehvi, mis asub standardsete nn "suvere" ja talverehvide vahel. See on seega alternatiiv, mida tootjad pakuvad autojuhtidele, kes soovivad aastaringselt sõita ilma rataste vahetamiseta.

Et 4S rehv oleks tõhus, kasutatakse selle valmistamisel kummisegu, mis laenab nii suverehvi jäikust kui ka talverehvi paindlikkust. Samuti töödeldakse veeremisrööpa disaini, et pakkuda optimaalset haardumist, olgu pinnas kuiv, märg või jäine.

4 hooaja rehvid pakuvad huvitavaid jõudlusnäitajaid:

 • Kuival pinnasel
 • Märjal pinnasel (talve- või suvetingimustes)
 • Lume ja jääga pinnasel

Kuidas ära tunda kõikide hooaegade rehv?

Segarehvi tuvastamiseks tuleb esmalt kontrollida, kas küljel on märgitud "Nelja hooaja", "All Weather", "All Season" või "4S" piktogramm. On olemas mitmeid tootjatele omaseid märgistusi, mis näitavad, et rehv on 4 hooaja rehv, leidke siit rehvimärgistuste loend.

Lisaks on kõikide hooaegade rehvidel sageli M+S (Mud and Snow ehk Muda ja Lumi) märgistus ja mõnikord on seal ka lumehelbe märgis, mida ümbritseb mägi (3 Peak Mountain Snow Flake ehk 3PMSF sümbol, mis on tavaliselt mõeldud talverehvidele). Need erinevad sümbolid teavitavad teid, et teie 4S rehvidel on head jõudlusnäitajad talvistes tingimustes. Võrreldes tavalise rehviga, võivad nad näiteks vähendada pidurdusteekonda lumel ja jääl 7% võrra.

Kõikide hooaegade rehvil on peaaegu sama muster kui talverehvil, selle keskosas on rohkem ja sügavamaid sooni. Lamellid hõlbustavad vee eemaldamist. Hoolimata sarnasustest, mis esinevad mõlema tüüpi rehvide kummimustri osas, on kõikide hooaegade rehv vähem pehme kui talverehv. Selle komponendid on nimelt välja töötatud nii, et need sobiksid nii talveks kui ka suveks või vahepealseteks aastaaegadeks. Seega ei ole see nii kõva kui suverehv, kuid vähem pehme kui talverehv.

Segarehvid on üha enam "3PMSF" heakskiidetud

Üks meie kataloogi tõelisi tippe on Michelin Crossclimate. See kuulub esimeste segarehvide hulka, mis on saanud 3PMSF heakskiidu. Selle pakkumise edu on viinud teised tootjad samuti turule 4 hooaja rehvidega, mis on 3PMSF heakskiiduga.

Nii võib Crossclimate'i konkurentide hulgas mainida näiteks Nokiani Weatherproofi või Goodyeari brändi Vector 4 Season GEN 2. Sama kehtib ka Uniroyali tootja All Season Expert 2 ratta, Pirelli Cinturato All Season ja paljude teiste meie kollektsiooni mudelite kohta.

Mis on 4 hooaja rehvide eelised?

4S rataste esimene eelis on rahaline. All Season rehvidega vähendate kummide ladustamise ja rehvide vahetamisega seotud kulusid 2 korda aastas.

Lisaks, kuigi talverehvide + suverehvide kombinatsiooni ei soovitata, võite kombineerida suve- või talverehvide komplekti 4 hooaja ratastega.

Teine eelis nendest rehvidest on mitmekülgsus, mida nende disain neile pakub. Nad on tavaliselt vähem tundlikud vesiliuglemise suhtes ja pakuvad optimaalset veojõudu lumel. Nad suudavad pakkuda teile optimaalset sõidumugavust nii suvel kui talvel. Need mudelid on tõhusamad kui talverehvid ilusate ilmade ajal. Samamoodi pakuvad nad võrreldes suverehvidega paremat kogemust jäistel pindadel.

Kõikide hooaegade rehvi puudused

Hoolimata eelnevalt mainitud eelistest, peate teadma mõningaid nelja hooaja rehvi piiranguid, et neid korralikult kasutada.

Nende esimene nõrkus on see, et nende jõudlus, kuigi korralik, pole kunagi erakordne. Teisisõnu, külmade või äärmuslike külmaolude korral on talverehv tõhusam. Kui teie 4 hooaja rehv võib kohaneda igasuguse ilmaga, tuleb siiski erilisi ettevaatusabinõusid võtta, kui plaanite mägedesse minna või kui elate eriti külmale avatud kohas. Sama kehtib suve kohta. Näiteks nad harva konkureerivad tavaliste rehvidega kuiva pinnase pidurdusteekonna osas.

Lisaks võib leida, et All Weather rehvid kuluvad suvel kiiremini nende kummi pehmuse tõttu. Kuid kui arvestada, et neid kasutatakse aastaringselt, kompenseeritakse see väike nõrkus kiiresti.

Võib ka mainida, et pakkumine pole nii lai kui suve- või talvemudelite puhul. Kuid teie ülesande lihtsustamiseks pakub Rehviliider.ee teile laia valikut taskukohaste hindadega.

Kellele on mõeldud 4 hooaja rehvid?

Enamik Euroopa autojuhte kasutab endiselt aastaringselt suverehve. Siiski on need talvel väheefektiivsed ja võivad põhjustada tõsiseid õnnetusi. 4 hooaja rehvidega varustatud rattad on seega tõeline turvalisuse võit. Need on eriti soovitatavad, kui:

 • Elate piirkonnas, kus kliimatingimused on leebemad (vähe või üldse mitte lund ja suvetemperatuurid pole ekstreemsed).
 • Teil on piiratud eelarve ja soovite vältida kahe rehvikomplekti ostmist ja hooajaliste vahetuste tegemist.

Kui te ei ela mägises piirkonnas ja külastate lumiseid piirkondi ainult erandjuhtudel, võite oma 4S rehvid alles hoida. Siiski on soovitatav varuda lumekette juhuks, kui tee oleks raskesti läbitav.

Sõidunõuanded

Kõikide hooaegade kummidel on head jõudlusnäitajad, kui oskate neid säästa. Et oma investeeringust kasu saada, valige pehme sõidustiil. Vältige järske kiirendusi ja pidurdusi. Nii väldite oma 4S rehvide liiga kiiret kulumist.

Mis on All Season rehvide olukord matkaautode jaoks?

25% matkaautode omanikest külastab oma sõidukiga talispordiks ideaalseid sihtkohti. Kui kuulute nende hulka, siis üldjuhul on 4S rehvid täiesti piisavad. Te ei vaja lumerehve. Siiski tuleb teie valik teha hoolikamalt, mis puudutab tagarataste koormusindeksit. Need kannavad sageli suuremat koormust, kuna matkaauto põhivarustus asub taga.

Võite näiteks pöörduda 4 hooaja rehvide Agilis CrossClimate poole. Nende V-kujuline veeremisrööp pakub suurepärast haardumist kuival pinnasel, võimaldades samal ajal vett optimaalselt eemaldada. See 3PMSF sertifitseeritud rehv sisaldab 3 erinevat kummi, mis kohanevad igasuguste ilmastikutingimustega, samal ajal kohanedes suurte koormustega, mida matkaauto tavaliselt kannab. Saadaval 15, 16 ja 17 tolli suuruses, pakutakse neid umbes saja euro eest tükk.

Pange tähele, et 3PMSF heakskiit ei vabasta teid metall- või komposiitketaste olemasolust piirkondades, kus see on nõutav. Prantsusmaal võib liiklusmärk B26 teile teada anda, kas peate enne tee kasutamist lumekette paigaldama.

Mida lõpuks 4 hooaja rehvide kohta meeles pidada?

Tõeline kompromiss, mis ühendab teiste rehvitüüpide omadusi, on All Season rehvid suurepärased alternatiivid autojuhtidele, kes ei ela piirkonnas, kus talv ja suvi on äärmuslikud. Kui on haruldane, et teie läbitavad teed on lumised, valige erinevate mudelite hulgast, mida me müügiks pakume, et vältida rehvide vahetamist, kui suvi ja talv saabuvad.

LiveChat
Whatsapp Messenger