Otsing mõõtude järgi

Soeta talverehvid

Temperatuuril alla 7 °C on talverehvid suverehvidest tõhusamad.

Talverehvide valik on töötatud spetsiaalselt välja pidamaks vastu külmades oludes ja eesmärgiga tagada haarduvus ning stabiilsus ka kõige karmimates ilmastikutingimustes: kiilasjää, lumi, sademed jne. Rehvi turvis ei muutu temperatuurivahemikus +7 °C kuni -40 °C külmakangeks, võimaldades seeläbi turvalise liiklemise jätkamist ka külmades oludes.

Millised on talverehvi eelised?

Lisaks kummi erisegule on sellel rehvil ka sügavam rehvimuster ning lisaks on rehv lamellidega, tagades rehvi optimaalse jõudluse ka temperatuuril alla 7 °C:

  • Väiksem pidurdusmaa.
  • Parem haarduvus lumisel teel, kiilasjääl ja libedates tingimustes.
  • Suurem stabiilsus.
  • Parem juhitavus.
  • Väiksem vesiliu tekke oht.

Millist tähendust kannavad märgistused 3PMSF ja M+S?

Märgistus 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake) seisneb ainsas tüübikinnituses, mis tagab teie talverehvide jõudluse ja mis võimaldab teile määrustepärase osalemise liikluses, kui sellega on kehtestatud perioodiline talverehvide kasutamise kohustus.

Märgistus M+S on tuletatud sõnadest "mud" ja "snow" (muda ja lumi) ning see näitab, et teie rehvid võimaldavad küll sõitmist rasketes ilmastikuoludes, kuid ei ole puhtakujuliste "lumerehvidena" sertifitseeritud.

Kõik 3PMSF rehvid kannavad ühtviisi ka märgistust M+S.

Kas talverehvid võivad olla suvistest madalama kiirusindeksiga?

Jah, lubatud on suverehvide kiirusindeksist ühe tähe võrra madalama kiirusindeksiga talverehvide paigaldamine oma sõidukile. Juhul kui teie suverehvide rehvimõõt on näiteks 205/55 R16 91V, võite te paigaldada talverehvid mõõdus 205/55 R16 91H.

Koormusindeksi muutmine samas aga lubatud ei ole.

Millise tootja talverehvid oma sõiduki jaoks soetada?

Talverehve toodavad enamus rehvitootjaid ning alljärgnevalt on esitatud loend enim levinud talverehvidest:

  • Dunlop Winter Response 2
  • Michelin Alpin 5
  • Aeolus SnowAce 2 AW08
  • Kumho WinterCraft WP51
  • Sava Eskimo S3+
  • Goodyear UltraGrip 9
  • Hankook i*cept RS 2 W452
  • Vredestein Snowtrac 5
  • Yokohama W.drive V905
  • Falken Eurowinter HS01
  • Firestone Winterhawk 3
  • Nokian WR D4

Kõige nõutavamad mõõdud:

Lumeketid

Turvaliseks sõiduks lumistel teedel pakub RehviLiider teile laias valikus soodsaid lumekette.

Vaata lumekette

Komplekt veljed + rehvid

Et tagada teie mugavus ning turvalisus pakub RehviLiider teile komplektis soodsaid talverehve + velgi.

Osta komplekt

Meie nõuanded

Alates 01.12 on Eestis kohustuslik autole paigaldada talverehvid, need tagavad teile ohutu sõidu.

Kui esimesed lumehelbed hakkavad langema, muutub tee valgeks ja tõeliseks uisuväljakuks. Tavaliste rehvidega on siis raske head juhitavust säilitada. Et vältida ebamugavusi, peate oma sõiduki varustama aastaajale kõige sobivamate rehvidega: talverehvidega. Mis need on? Miks need on kasulikud? Kuidas teha head valikut? Selgitame kõike selles juhendis.

Mis on talverehv?

Rehve peetakse "talveks" sertifitseerituks, kui need vastavad kõigile nõuetele tõhusaks ja turvaliseks kasutamiseks talveperioodil. Tegelikult on need rehvid, mille juhitavus on parem kui suverehvidel, kui on külm (temperatuurid alla 7°C), vihma, lund või jäät.

Prantsuse seadus ei kohusta teid kasutama neid varustusi talveperioodil. Siiski soovitatakse nende kasutamist tungivalt, kui temperatuurid hakkavad langema alla 7 kraadi. Mõelge siis nende varustamisele, eelistatavalt oktoobrist märtsini, eriti kui elate mägises piirkonnas.

Tavaliselt soovitavad tootjad sõidukite omanikel teha vahetus talveajale ülemineku ajal. Tegelikult tuleb eelkõige tugineda ilmale.

Kuidas ära tunda talverehvi?

Talverehvid on kergesti äratuntavad. Olete kindlasti märganud mõnel rehvil märget "M+S". See ingliskeelne märge (mud + snow) tähendab prantsuse keeles "pori + lund". See on talverehvidele kohustuslik sertifikaat. Seda leidub ka mõnedel suverehvide mudelitel.

Seega, kõik tooted, millel on see märgistus, ei ole tingimata mõeldud kasutamiseks külma perioodi jooksul. Tõeliselt talvistele tingimustele vastavad mudelid on need, mis vastavad 3PMSF (3 Peaks Mountain Snow Flake) standardile. 3PMSF märgistusega rehvid on spetsiaalselt loodud taluma külma, lund ja jäät. Need on tõelised talvevarustused, mis on spetsiaalselt loodud selleks, et teie sõiduk saaks sõita külma ja niiske ilmaga. Neid on kerge ära tunda, kuna nende külgedel on kujutatud 3 mäetippu, mis ümbritsevad lumevaiba.

Harvemini leiduvad tooted, millel on märge ICE (Põhjamaade rehvid), on samuti kohandatud äärmise külma jaoks. Neid leidub tavaliselt Põhja-Euroopa piirkondades. Need on tõhusamad kui 3PMSF sertifikaadiga mudelid. Kui soovite rohkem teavet rehvide märgistuse kohta, võite lugeda meie sellekohast artiklit.

Miks kasutada talverehve?

Lumerehvidega sõitmine on mitmel põhjusel kasulik. Üks olulisemaid on juhtimisohutus. Tänu nende kummi koostisele ei muutu talverehvid külma ilmaga kõvaks. Seetõttu tagavad nad parema haarduvuse teel ja väga hea pidurduse lumega või jäätunud teedel. Olgu see siis kitsastes kurvides või sirgel rajal, teil on väga hea juhtimismugavus.

Lisaks võimaldab nende madalate temperatuuride ja lume jaoks kohandatud seadmete kasutamine pikendada teie suverehvide eluiga. Need kuluvad talvel kasutamisel palju kiiremini. Kui hoiate neid garaažis soojas igal aastal sel perioodil, säästate raha.

Erinevad talverehvide tüübid ja nende kasutamine

Talverehvid on saadaval kolmes erinevas vahemikus. Eristatakse järgmisi mudeleid:

  • Klassikalised
  • Kõrge jõudlusega
  • Põhjamaised või naastrehvid

Õige talverehvi valimiseks on oluline teada, kuidas iga mudel töötab.

Klassikalised talverehvid

Klassikalised talverehvid on need, mis omavad baassertifikaati (M+S). Nende mustriga ja paljude lamellidega tagavad nad parema haarduvuse libedatel teedel. Need sobivad hästi sõiduautodele, maasturitele, nelikveokitele ja tarbesõidukitele.

Võite valida nende rehvimudelite vahel, kui teie piirkonna talvetemperatuurid ei ole äärmuslikud. Need on tavaliselt kõige taskukohasemad.

Kõrge jõudlusega mudelid

Kõrge jõudlusega lumerehvidel on palju paremad omadused kui eelmistel. Nende külgedel on tavaliselt märge 3PMSF.

Nende suurenenud haarduvusega tagavad need talverehvid isegi suurel kiirusel suurepärase juhitavuse. Neil on ka paremad pidurdusvõimed, nii jääl kui lumes.

Võite valida nende rehvimudelite vahel, kui teie piirkonna talvetemperatuurid on üsna äärmuslikud. See on garantii, et teil on igapäevaselt kasutatav sõiduk.

Põhjamaised või naastrehvid

Siin on talverehvide mudelid, mis sobivad kõige äärmuslikumateks talvetingimusteks (kuni -40 °C). Need tagavad teile täieliku kontrolli oma auto üle isegi siis, kui on palju jääd või väga paks lumi. Neid on väga lihtne ära tunda, kuna nende mustris on metallist naelu (100 kuni 500 vahel). Just tänu nendele naeltele on nad nii tõhusad ja haarduvad teega nii hästi.

Need on sobivad mudelid juhtidele, kes elavad geograafilistes piirkondades, kus on palju lund.

Ohutuse huvides ei ole lubatud sõita kiiremini kui 90 km/h, kui need talverehvid on sõidukile paigaldatud. See piirang langeb 60 km/h-ni veoautode ja ohtlike kaupade vedajate puhul.

Mis on teie talverehvi valiku muud kriteeriumid?

Heade rehvide valimiseks ei piisa ainult teie vajaduste või eelarve arvestamisest. Ka teisi olulisi kriteeriume tuleb arvesse võtta:

  • Kiirusindeks;
  • Mõõtmed;
  • Euroopa etikettide sildid.

Kiirusindeks

Talvehooajal lubab seadus teil kasutada varustust, millel on madalam kiirusindeks (üks täht vähem) kui teie sõidukile ette nähtud rehvidel.

Mõõtmed

On ilmne, et peate arvestama oma algsete rehvide mõõtmetega, kui otsustate paigaldada teisi. See on esimene teave, mida peate tellimuse tegemiseks sisestama. Kuidas saate kindlaks teha oma rehvi mõõtmed? Selle küljel näete sarnast kirjet, näiteks: 225/55 R17.

Arv 225 tähistab rehvi laiust millimeetrites. Enne R-i olev näitaja on kõrgus, mis on väljendatud laiuse protsendina. Viimane number (siin 17), mis on väljendatud tollides, annab teile teavet teie rehvi sisemise läbimõõdu kohta.

Võite leida ka otse tootja soovitatud algväärtused oma auto kasutusjuhendist või sõiduki uksest.

Euroopa etikettide sildid

Kui soovite oma autot varustada parimate talverehvidega, peate viitama nende siltidele. Rehvide märgistamine Euroopas on olnud kohustuslik alates novembrist 2012. Nende siltide kaudu saate väärtuslikku teavet talverehvi jõudluse kohta. Euroopa sildid annavad teavet järgmiste kolme omaduse kohta:

  • Rehvi veeremüra või müratase (detsibellides);
  • Haardumisaste märjal teel (A-st F-ni);
  • Veeretakistus (A-st G-ni), mis mõjutab kütusekulu.

Kui palju talverehve tuleks paigaldada parema jõudluse saavutamiseks?

Sõltuvalt teie eelarvest võite otsustada paigaldada oma sõidukile talvehooajal ainult kaks lumerehvi. See on juba parem kui mitte midagi. Siiski, et saavutada optimaalne haarduvus ja pidurdusjõudlus teedel talvel, on soovitatav paigaldada 4 talverehvi. See aitab vältida mõningaid juhitavusprobleeme, mis on väga levinud, kui paigaldatakse erineva tüüpi rattaid samale sõidukile.

LiveChat
Whatsapp Messenger