Otsing mõõtude järgi

Soeta haagissuvila rehvid

Haagissuvila rehvid peavad olema tavarehvidest vastupidavamad. Tegemist on "C-klassi" tugevdatud rehvidega, mille hulka kuuluvad näiteks järgmised rehvid: 215/65 R16C 109R. Oma turvalisuse tagamiseks soovitame teil vahetada rehvid uute vastu välja vähemalt kord iga kuue aasta tagant.

Rehvi karkassi kahjustuste vältimiseks soovitame haagissuvila jõudeperioodide ajal täita järgmisi ettevaatusabinõusid:

 • asendage rehvid spetsiaalsete, pikaajaliseks seismiseks mõeldud tugedega;
 • või tõstke haagissuvila tungraudadele nii, et rehvid ei oleks kokkupuutes maapinnaga;
 • või tõstke haagissuvilat rehvide liigutamiseks veerandpöörde võrra ning laske haagissuvila taas alla.

Milline peab olema rõhk haagissuvila rehvides?

Juhul kui tootja kasutusjuhendis suunised rehvirõhu kohta puuduvad, soovitame täita rehvid rehvirõhuga 3 baari ja C-märgisega tugevdatud rehvid rehvirõhuga kuni 3,5 baari. Juhul kui rehvirõhk on tootjatehase poolt kasutusjuhendis ära märgitud, soovitame lähtuda sellest teabest.

Kas haagissuvila või haagise vedamiseks tuleks pumbata tagarataste rehvid tavapärasest rohkem täis?

Tagarataste rehvide puhul võite lisada tavapäraste kasutustingimuste rehvirõhule 0,4 baari. Rehvid seeläbi kahjustada ei saa.

Millised rehvid haagissuvila jaoks soetada?

 • Michelin Agilis +
 • Hankook Vantra LT RA18
 • Goodyear Efficientgrip Cargo
 • Bridgestone Duravis R660
 • Michelin Agilis Crossclimate
 • General Tire Eurovan A/S 365
 • Nokian Cline VAN
 • Linglong GreenMax VAN
 • Apollo Altrust All Season
 • Achilles Multivan

Kõige nõutavamad mõõdud:

Karavan, nagu iga teine sõiduk, peab olema varustatud kvaliteetsete rehvidega. See on oluline, et juht saaks rooli taga head tunnetust. Rehvide kvaliteet mõjutab ka sõiduki juhitavust. Seega tuleb karavanirehvi valik teha hoolikalt, kuna sellest sõltub teie ohutus ja sõidumugavus. Selle juhendi kaudu pakub Rehviliider.ee praktilisi nõuandeid karavanirehvide valimiseks ja nende kasutusaja pikendamiseks.

Kuidas tuvastada karavanirehvi?

Oma suure gabariidi tõttu on karavan mõeldud toetama suuremaid koormusi kui väikesed autod. Selle rehvid on avatud suurtele rõhkudele ja seetõttu erinevad need klassikalistest mudelitest. Karavanide rehve on lihtne ära tunda märgistuse "C" järgi, mis asub nende küljel. See on märk, mis kinnitab, et need on mõeldud väga suurte koormuste kandmiseks pikkadel sõitudel. Sellise märgistusega rehve kasutatakse karavanides, matkaautodes ja tarbesõidukites.

On ka võimalik paigaldada karavani matkaauto rehve. Need mudelid, mis on mõeldud matkaautodele, kannavad palju suuremaid koormusi. Need on parimad lahendused, kui soovite väga suurt ohutusvaru.

Millal vahetada karavanirehve?

Enamik spetsialiste on ühel meelel, et karavanirehvide eluiga on umbes 6 aastat. Seega soovitavad nad neid sel perioodil vahetada. Siiski võib asendamine olla vajalik, kui rehv on kulunud. See võib juhtuda igal ajal. Sõiduki kasutamine ja hooldus on samuti määravad tegurid rehvide eluea osas. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil otsustada, kas on õige aeg rehvide vahetamiseks.

Vanus

Rataste vanus on oluline näitaja. Vanus siin ei tähenda kasutusaega, vaid seda tuleb määrata tootmise kuupäeva järgi. See teave on kirjutatud rehvide küljele. Need on DOT-koodi neli viimast numbrit.

Sõltumata sellest, kas sõidukit kasutatakse sageli või mitte, kuluvad selle rehvid vanusega. Teatud ajani kaotab kumm oma efektiivsuse, seega on oluline regulaarselt kontrollida oma rehve.

Sõiduraja sügavus

Siin on kindel näitaja, mis aitab teil teha õige otsuse. Lisaks kasutusajale võivad mitmed muud tegurid põhjustada karavanirehvide kulumist:

 • Toetatavad koormused ;
 • Päike ;
 • Teede seisukord ;

Nendele erinevatele elementidele võime lisada pikaajalise seiskumise. Tegelikult soodustab pikk seiskumine rehvide sõiduraja osade, mis on kontaktis maapinnaga, suuremat kulumist. See põhjustab nende ribade ebaproportsionaalset kulumist. See on üks põhjuseid, mis võivad nõuda nende vahetamist.

Enamiku tootjate poolt praegu pakutavate rehvide sõiduraja keskmine sügavus on 8 mm. Niipea kui see jõuab 3 mm-ni, on soovitatav vahetada oma rattad. Ärge oodake kindlasti seadusega nõutud 1,6 mm piiri. Miks? Sellise paksusega kumm on juba kaotanud oma pidurdusjõudluse. Mida kauem te vahetamisega viivitate, seda suurem on õnnetuse oht.

Ärge unustage ka teisi vananemise märke: praod, lõiked, kriimustused…

Rõhu kaotamine

Kui olete harjunud karavanidega sõitma, siis teate, et nende rehvid kaotavad tavaliselt 1 kuni 2 PSI kuus: see on normaalne. Kuid kui see arv jõuab 50 PSI või rohkem, on see halb märk. Karavanirehvid, mis kaotavad ebanormaalselt palju rõhku, võivad muuta sõitmise keeruliseks. Tehke seega regulaarselt vajalikke kontrollimisi, eriti enne iga sõitu. Kui kaotused on liiga sagedased ja suured, on aeg mõelda vahetamisele.

Kuidas valida õigeid karavanirehve?

Kõige olulisemad kriteeriumid karavanirehvi ostmisel on:

 • Mõõtmed ;
 • Koormusindeks ;
 • Kiirusindeks ;
 • Brändi valik.

Mõõtmed varieeruvad tootjate lõikes. Seetõttu peate valima rehvid, mille mõõtmed on samad kui originaalmudelitel. See kehtib nii mõõtmete, koormusindeksi kui ka kiirusindeksi kohta. Sõitmine rehvidega, millel on sobimatu koormusindeks, on väga ohtlik. Teie rehvid võivad lõhkeda, kui sõiduki kaal ületab nende kandevõime.

Kuidas leida neid erinevaid teavet?

Te ei tea, kuidas neid erinevaid väärtusi rehvil lugeda? Uurige külge ja märkate kirjet sellisel kujul: 205/55RC16 91V.

Number 205 tähistab laiust (seega suurust) millimeetrites. 91 näitab koormusindeksit ja tähendab, et rehv ei saa toetada kaalu üle 615 kg maksimaalse kiiruse juures. Kiirusindeksit näitab täht (siin V). Otsides neid kriteeriume, leiate karavanirehvid, mis sobivad teie sõidukile.

Pange tähele, et need on klassikalised kirjed ratastele, mis paigaldatakse ükshaaval. Mõnedel karavanidel tehakse paigaldused 2 kaupa (räägime kaksikpaigaldusest). Sellisel juhul on paigaldatavatel karavanirehvidel topeltindeksid. Võtame selle näite: 195/50R15 104/102R. See tähendab, et ühe paigalduse korral on talutav koormus 850 kg (indeks 102). Kaksikpaigalduse korral on see 900 (104) kg.

Kõige olulisem on meeles pidada, et valitud kiirus- ja koormusindeks peab olema seaduslik ja vastama tootja näidustustele.

Mis karavanirehvi valida sõltuvalt aastaajast?

Teie rehvide valik sõltub ka perioodist, mil plaanite matkata. Kui soovite näiteks minna mägedesse või reisida talvel, peate valima spetsiifilised rehvid. Varustage oma sõiduk rehvidega, millel on märgistus M+S (Mud and Snow) ja mis on heaks kiidetud 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake) märgistusega. Nende kasutamine ei ole Prantsusmaal kohustuslik, erinevalt teistest riikidest (näiteks Saksamaa), kuid seda soovitatakse tungivalt. Need on mõeldud tagama parema haardumise külmal aastaajal. Nad optimeerivad seega teel mugavust ja vähendavad libisemisohtu.

Kuidas pikendada karavanirataste eluiga?

On hea teada, kuidas valida oma karavanirehve. Kuid veel parem on teada, kuidas neid kasutada, et need kestaksid kauem. Siin on mõned nõuanded, mis aitavad teil.

Ärge kunagi sõitke ratastega, mille rõhk on ebanormaalne. Võite neid täis pumbata lämmastikuga, et vähendada kaotusi. On väga oluline, et järgiksite soovitatud väärtusi karavanirehvide ideaalse rõhu osas: vahemikus 3 kuni 4,5 baari. 0,3 baari suurendamine on soovitatav kiire kaotuse kompenseerimiseks, kui plaanite sõita kaugele.

Kui soovite sõiduki pikaks ajaks seisma jätta, kasutage tõstuki abil selle tõstmiseks, et säästa sõiduradu (võite kasutada ka muid spetsiaalseid metalltoe). Tehke iga kuu 4 rehvile veerandpööret, et vältida nende deformeerumist.

Meie valik karavanirehve

Et aidata teil valida, pakub Rehviliider.ee teile kõrge jõudlusega toodete valikut. Leidke meie kataloogist järgmised mudelid:

 • Michelini Agilis + ;
 • Hankooki Vantra LT RA18 ;
 • Bridgestone'i Duravis R660 ;
 • Goodyeari EfficientGrip Cargo…

Nokiani Cline Van, Achillese Multivan, General Tire'i Eurovan A/S 365, Michelin Agilis Crossclimate ja Apollo Altrust All Season on ka meilt leitavad tõhusad karavanirehvid.

Hankooki mudel Vantra LT RA18 on üks meie klientide poolt enim nõutud. See pakub väga head stabiilsust ja optimaalset turvalisust, toetades samal ajal suuri koormusi. Michelini Agilis + on samuti väga tõhus isegi märjal asfaldil.

Mida meeles pidada?
Karavanirehve tunneb ära märgistuse "C" või "CP" järgi nende küljel. On vaja regulaarselt kontrollida rõhku ja kulumist.

LiveChat
Whatsapp Messenger