Otsing mõõtude järgi

Soeta mootorratta maantee/sportliku sõidu rehvid

Rehviliider.ee pakub teile laias valikus kategooria "mootorratta tänavasõidu ja sportliku sõidu rehvid" rehve. Jälgime pidevalt konkurentide hindu ning teeme süstemaatiliselt vajalikke korrektuure eesmärgiga pakkuda teile rehve alati parima hinnaga.

Tasuta tarne alates 1. meie veebilehelt ostetud mootorratta rehvist.

Millised on parimad mootorratta tänavasõidu rehvid?

 • Michelin Pilot Road 4 GT
 • Continental Contiroadattack 2 Evo
 • Pirelli Angel GT
 • Bridgestone T30 Evo
 • Dunlop Sportmax Roadsmart 2
 • Dunlop Roadsmart 3
 • Metzeler Roadtec Z8 Interact
 • Metzeler Roadtec 01
 • Avon Storm 3D X M

Millised on parimad mootorratta rehvid sportlikuks sõiduks?

 • Continental Sport Attack 3
 • Dunlop SportSmart 2 Max
 • Metzeler Sportec M7 RR
 • Michelin Pilot Power 3
 • Bridgestone S21
 • Pirelli Diablo Rosso III

Kõige nõutavamad mõõdud:

Mootorrataste ja sportrataste rehvid ei ole mõeldud ainult liikumiseks. Nad aitavad kaasa ka sõitja ohutusele, sõidumugavusele ja optimaalse tasakaalu saavutamisele. Seetõttu on parem valida kõrgema kvaliteediga rehve. Millal vahetada sportliku mootorratta rehve? Milliseid rehve saate valida? Kuidas neid korralikult hooldada?

Erinevad mootorratta rehvide tüübid

Tootjad pakuvad turul suurt valikut rehve, et vastata erinevatele vajadustele ja mootorratturite poolt omaks võetud trendidele:

 • Maanteerehvid;
 • Sportlikud maanteerehvid;
 • Sportlikud kummid;
 • Maastikurehvid.

Maanteerehvid on mõeldud pikkade vahemaade läbimiseks. Nad vastavad inimeste vajadustele, kes sõidavad palju avalikel teedel.

Sportlikud maanteerehvid on palju mitmekülgsemad ja tõhusamad kui lihtsad rehvid. Need on valmistatud nii, et nad suudavad taluda suuri koormusi (pagas, kaasreisija) ja teatud teeolusid. Need on väga vastupidavad rehvid, millega saate sõita täieliku kindlusega.

Sportrehvidel on kummid, mis ei ole nii vastupidavad kui sportlike mootorrataste rehvid. Kuid nad pakuvad erakordset tundlikkust, pakkudes seeläbi optimaalset sõidukogemust. Nende struktuur võimaldab sõitjal tunda tee kõige väiksemaid ebatäiusi. Tänu nendele reaalajas saadud tagasisidetele saab ta paremini ette näha oma mootorratta käitumist. Neid kumme kasutatakse tavaliselt ringrajasõiduks.

Maastikurehvid on suurepärased kaaslased teel. Neid iseloomustavad laiad turvised, mis võimaldavad neil suurepäraselt haakuda mis tahes tüüpi pinnasega (liivane, mudane, lahtine, kivine…). Need rehvid on väga tõhusad kurvides. Nad pakuvad ka suurepärast pidurdust. Üldiselt ei ole sportmootorratta maastikurehvid teedel kasutamiseks heaks kiidetud.

Millal tuleks vahetada sportliku mootorratta rehve?

Sportliku mootorratta rehvide vahetamine võib olla vajalik teatud olukordades. Vahetus võib olla ka ettevaatusabinõu, kui oodatakse lähitulevikus probleemi.

Purunemise või rebenemise korral

Rehv, mis on rebenenud laia terava eseme tõttu, tuleb välja vahetada. Sellistes olukordades ei ole võimalik teha püsivat parandust. Kui rehv on juba mitu korda parandatud, on parim lahendus taas vahetus.

Pöörake tähelepanu ka oma rataste külgede seisukorrale. Kui seal on palju pragusid, tuleks mõelda rehvi vahetamisele.

Ebanormaalsete vibratsioonide korral

Halvas seisukorras ratas võib põhjustada mootorratta roolis pidevaid vibratsioone, muutes sõitmise keeruliseks. See võib olla tingitud rehvi hernest või deformatsioonist. Mõlemal juhul on parim lahendus vahetada mõjutatud varustus.

Kulumise korral

Kontrollige regulaarselt oma rehvide veeremisjälge, et hinnata nende kulumist. Kui kummi paksus on alla 1 millimeetri, tuleb rehv välja vahetada. On seadusega keelatud sõita rehvidega, mis on jõudnud selleni kulumisastmeni.

Kuidas valida oma sportliku mootorratta rehve?

Sportliku mootorratta rehvide valimine ei ole lihtne ülesanne. Kuid seda on võimalik teha, võttes arvesse teatud parameetreid:

 • Teie algsete varustuse mõõtmed;
 • Mootorratta tootja poolt soovitatud kiirus- ja koormusindeksid;
 • Aastaaeg;
 • Maa tüüp;
 • Tööpõhimõte (toruta või toruga).

Mõõtmed

Kui soovite valida sportliku mootorratta rehve, on hädavajalik arvestada mootorsõiduki tootja poolt soovitatud rehvimõõtudega. See on väga oluline, sest liiga suurte rehvide kasutamine võib mõjutada negatiivselt teie mootorratta käitumist.

Oma algsete rehvide mõõtmete leidmiseks vaadake teavet, mis on kirjutatud nende küljele. Olenemata rehvi kaubamärgist, näete kirjet järgmises formaadis: 190/55-17 75W.

Esimesed kolm numbrit tähistavad vastavalt rehvi laiust millimeetrites, kõrguse/laiuse suhet ja velje läbimõõtu. Teie müüjale piisab nende numbrite teatamisest, et leida uus rehv, millel on samad mõõtmed.

Teisest küljest võite otsustada osta varustust, mille mõõtmed erinevad teie algsete rehvide mõõtmetest kui peate seda vajalikuks. Kuid sel juhul peate veenduma, et teie uued kummid ei riku tootja poolt kehtestatud norme (marginaalid).

Kiirus- ja koormusindeksid

Rehvi kiirusindeks on tähtnumber, mis näitab maksimaalset kiirust, millega see võib sõita. Näiteks kui rehvi kiirusindeks on W, tähendab see, et see võib taluda maksimaalse kiirusega 270 km/h. Mõnikord leidub mõnel rattal märge ZR. See tähendab lihtsalt, et need rehvid võivad sõita kiirusega üle 240 km/h.

Koormusindeks näitab maksimaalset kaalu, mida rehv võib taluda. Näiteks koormusindeks 75 tähendab, et ratas võib taluda maksimaalse koormusega 387 kg.

Need kaks teavet leiate oma algsete rehvide küljelt, mõõtmete järel.

On tungivalt soovitatav (ja seadusega keelatud) paigaldada varustus, mille kiirus- ja koormusindeksid on madalamad kui teie algsetel ratastel. Kuid võite kasutada rehve, mille väärtused on suuremad.

Aastaaeg

Talvine sõitmine ei esita samu nõudmisi kui suvine sõitmine. Peate seda arvestama, kui valite oma sportliku mootorratta rehve. Kui sõidate sageli talvel, võite valida varustuse, mille küljel on märge M+S. See märge näitab, et rehv suudab sõita lumistel radadel. Kuid kui teie väljasõidud piirduvad suveperioodiga, siis võite valida standardsete mootorratta ja sportratta rehvid.

Mis on parimad sportliku mootorratta rehvide kaubamärgid?

Mootorratta sportrehvide sektoris paistavad mõned tootjad silma oma oskusteabe ja väga täpse ekspertiisi poolest. Nende tooted sisaldavad innovaatilisi tehnoloogiaid, mis parandavad sõitjate mugavust ja sõidukogemust. Praegu on parimad sportliku mootorratta rehvide kaubamärgid:

Michelin on vaieldamatult üks suurimaid kaubamärke rehvide sektoris. Selle tipptasemel mootorratta ja sportratta rehvid haakuvad suurepäraselt nii märgadel teedel kui ka kuivadel radadel. Lisaks on kaubamärgil suur turuosa.

Bridgestone on samuti rahvusvaheliselt väga prestiižne kaubamärk. Selle maine ei jää Michelinist kaugele maha. Bridgestone pakub väga vastupidavaid sportliku mootorratta rehve, mida saate kasutada pikka aega. Selle tooteid hinnatakse ka nende suurepärase haarduvuse ja stabiilsuse poolest.

Continental on üks tootjatest, kelle sportliku mootorratta rehve ostetakse Euroopas kõige rohkem. Selle rattad ühendavad jõudlust ja vastupidavust. Neid iseloomustab mugavus ja turvalisus, mida nad pakuvad sõidu ajal.

Metzeler on samuti mootorratturite seas väga hinnatud kaubamärk, kuigi see pole nii tuntud kui Michelin, Bridgestone või Dunlop. Ta pakub väga keerukaid rattaid, mis kuluvad aeglaselt ja mille jõudlus ebatasasel pinnasel on suurepärane.

Nende kaubamärkide rehvide ostmisel saate varustada oma mootorratta või sportratta väga hea kvaliteediga rehvidega.

On ka teisi vähem tuntud kaubamärke, mis pakuvad kvaliteetseid rehve väga konkurentsivõimeliste hindadega. Võib nimetada järgmisi: Avon Tyres, Duro, Kenda Tyres, Mitas, Maxxis… Kui te ei saa endale lubada premium-kaubamärgi rehvi, võite pöörduda nende tootjate poole. Nende rehvid on saadaval meie veebisaidil.

Kuidas oma rehve korralikult hooldada?

Et hoida oma sportliku mootorratta rehve heas korras, vältige võimalikult palju järske pidurdusi. Need põhjustavad teie kummide kiiret kulumist. Samal põhjusel peaksite vältima driftimist, kui teil on tavalised rehvid. Teisest küljest veenduge, et tasakaalustate oma rattad uute rehvide paigaldamisel, et need ei kuluks seestpoolt enneaegselt.

Oluline on ka teie rehvide rõhk. Pidevalt ala- või ülepingestatud rattad kuluvad väga kiiresti. Meenutuseks, sportliku mootorratta rehvide õige rõhk on tavaliselt vahemikus 2 kuni 2,5 baari.

Kokkuvõtteks võib öelda, et sportliku mootorratta rehvide valimiseks tuleb arvestada mitmete kriteeriumidega. Olenemata teie eelistustest selles osas, võite sirvida Rehviliider.ee kataloogi, et leida kõrgkvaliteedilised rehvid, mis vastavad teie vajadustele.

LiveChat
Whatsapp Messenger