Otsing mõõtude järgi

Soeta naastrehvid

Naastrehvid on mõeldud kasutamiseks üksnes kõige äärmuslikemates ilmastikutingimustes. Soovitame naastrehvide paigaldamist juhul, kui teil tuleb liigelda kõige karmimate ilmastikutingimustega piirkondades, kiilasjääl ja lumistel teedel (vastavalt kohalikul tasandil jõustunud seaduste ja eeskirjadega lubatule).

Mida tähendab naastrehv?

Naastrehv on rehv, mille turvis kannab metalseid naaste eesmärgiga tagada haarduvus ka kiilasjääl ja rohkel lumel.

Millised naastrehvid soetada?

Alljärgnevalt on toodul loend enimkasutatavate naastrehvidega:

  • Nokian Hakkapeliitta 8
  • Nokian Hakkapeliitta 9
  • Michelin Agilis X-ICE North
  • Nokian Nordman 5
  • Toyo Observe G3 ICE
  • Sailun ICE Blazer WST1
  • Nankang Snow Winter SW-7
  • Yokohama IceGuard iG35
  • Goodyear Ultra Grip ICE Arctic
  • Dunlop ICE Touch
  • Continental IceContact 2
  • Bridgestone Noranza 001
  • Michelin Latitude X-ICE North Lxin2 +
  • Toyo Observe G3 ICE
  • Hankook Winter I*Pike RW11
  • Federal Himalaya WS2

Nende rehviprofiilidega rehvid on saadaval ka "naelutatavatena". Kui soovite soetada endale "naelutatud" rehviversiooni, pöörake tähelepanu sellele, et rehvi tootekirjelduse lehel figureeriks termin "naelutatud".

Kõige nõutavamad mõõdud:

Mis on naelrehvide omadused? Kuidas neid valida? Kas kõik sõidukid saavad kasutada seda tüüpi rehve? Leidke kõik vastused selles juhendis.

Naelrehvid: omadused

Naelrehvid on kummist ümbrised, millel on naelu või tihvtidega rullimispind. See libisemisvastane seade võimaldab sõidukil saada head haardumist lumel ja jää (külmunud vihm). Tänu naeltele, on sõiduk võimeline taluma talve äärmuslikke ilmastikutingimusi.

Kuigi naelrehvid on autojuhtidele talvel kasulikud, tuleb tunnistada, et need esitavad ülejäänud aja jooksul praktilisi piiranguid. Suvel, mitte jäätunud või lumistel teedel, tekitab nende kasutamine palju probleeme. Kui need on otsekontaktis asfaldiga, on need mürarikkad ja pigem ebamugavad võrreldes teiste rehvitüüpidega. Naelad võivad kahjustada ka bituumenit, millel rattad liiguvad. Need võivad samuti olla välja paisatud sõiduki küljele, kui rehvid kuluvad. Seetõttu on Prantsusmaal naelrehvide kasutamine piiratud ja seadusega reguleeritud. Me käsitleme seda punkti artikli järgmises osas.

Millal peaksin kasutama oma naelrehve?

Vastavalt 18. juuli 1985. aasta määrusele libisemisvastaste seadmete kohta, mis varustavad rehve, on naelrehvide kasutamine lubatud alates laupäevast enne 11. novembrit kuni märtsi viimase pühapäevani. Neid kuupäevi võib muuta prefektuuri erandi alusel, kui ilmastikutingimused seda nõuavad.

Millised on karistused naelrehvide kasutamise eest väljaspool lubatud perioodi?

Naelrehvide kasutamine väljaspool lubatud perioode karistatakse 4. klassi trahviga, mis vastab 135 euro suurusele summale, vastavalt liikluseeskirjade artiklile R314-3. Sama karistus kehtib ka nende erivarustuse kasutamise eest sõidukitel, millele see pole lubatud.

Kas naelrehvidega on olemas märgistus ja maksimaalne kiirus, mida tuleb järgida?

Naelrehvidega varustatud sõiduki juht peab taga paigaldama selgelt nähtava spetsiifilise märgi. See on eemaldatav 15 cm läbimõõduga ketas, mis tuleb paigaldada kere vasakule alumisele küljele. Seadus lubab teil ka tagaklaasile kleebise kleepida. Lõpuks, paigaldatud element peab olema sõidukil nähtav ainult nende rataste kasutamiseks lubatud perioodil. Liikluseeskirjade (artikkel R413-7) rikkumise korral võib autojuhti karistada 2. klassi trahviga, mis on 35 eurot.

Kui need on varustatud selliste rehvidega, mägistes või mitte mägistes piirkondades, ei tohi sõidukid ületada kiirust 90 km/h. See kehtib ainult sõiduautode, ühistranspordi neljarattaliste ja kaubaveo sõidukite kohta, mille täismass on alla 3,5 tonni.

See väärtus väheneb 60 km/h-ni hädaolukorra sekkumissõidukite, päästesõidukite, ohtlike ainete veo sõidukite ja kaubaveo sõidukite puhul, mille täismass on üle 3,5 tonni.

Kas kõik sõidukid saavad kasutada naelrehve?

Prantsusmaal on naelrehvide kasutamine lubatud sõiduautodele, ühistranspordi sõidukitele ja kaubaveo sõidukitele, mis kaaluvad vähem kui 3,5 tonni (18. juuli 1985. aasta ministri määrus).

Teiste sõidukitüüpide puhul võib nende rehvide kasutamine olla lubatud prefektuuri erandi alusel, kui ilmastikutingimused seda nõuavad.

Millal valida naelrehvid?

Talv on kiiresti lähenemas ja soovite osta uusi naelrehve? Kui jah, siis peate kõigepealt arvestama oma liikumisharjumustega lumisel teel.

Naelrehve soovitatakse kui liigute kõrvalteedel, pidevalt lumega kaetud maanteedel või maateedel. Kuid kui teie igapäevane marsruut hõlmab regulaarselt lumest puhastatud maanteid või kui liigute linnas, on soovitatav valida pigem traditsioonilised talverehvid.

Autorehv naeltega: jaemüüja või tehas?

Naelrehvid võimaldavad tõhusat pidurdamist jäistel pindadel. Kuid nende varustamiseks peate valima 2 tüüpi, millel on igaühel oma eelised ja puudused:

  • Naelrehvid jaemüüjalt ;
  • Tehases naelutatud rehvid.

Keskmine kvaliteet, uued naelrehvid jaemüüjalt (mida nimetatakse ka naelutatavateks rehvideks) on odavamad kui tootja omad. Siiski on need mürarikkamad ja vähem vastupidavad. Jaemüüjad kasutavad tavaliselt vähem tõhusaid naelu, mis suurendavad hõõrdumist asfaldil. See põhjustab loomulikult mürataseme tõusu.

Mis puutub tehases naelutatud toodetesse, siis need pakuvad paremaid tulemusi. Keskkonnasõbralikumad ja bituumenit säästvamad, need tekitavad vähem müra ja on hea vastupidavusega. Lisaks pakuvad need paremat jõudlust kui jaemüüjate naelrehvid. Tehastes kasutatavad naelad on palju keerukamad.

Mida valida? Soovitame tungivalt paigaldada teie sõidukile tehases naelutatud rehvid, et sõita ohutult. Nende ost on parem investeering, kuna kasutate neid mitu aastat. See säästab teile keskmises ja pikas perspektiivis. Lisaks hoiate oma sõidukit kauem heas korras.

Kui tihti peaksin vahetama oma naelrehve?

Rattad on pidevas kontaktis teega ja tagavad selle ja sõiduki vahelise ühenduse. Rehvi seisund mõjutab otseselt head haardumist pinnal, sõiduki juhitavust ja pidurdusteekonda.

Selleks, et teada saada, millal rehvi vahetada, piisab kulumisnäidiku kontrollimisest, mis asub 1,6 mm sügavusel peamise rullimispinna soonest. Kui see on saavutatud, tuleb asendamine teha. Kui te seda ei tee, immobiliseeritakse teie sõiduk ja te riskite trahviga.

Tuleb märkida, et alla 3 mm korral on rehvide haardumine juba oluliselt vähenenud. Need võivad kaotada kontakti teega, mis suurendab oluliselt vesiliu või vesiliuglemise ohtu: libisemine, kontrolli kaotamine, auto libisemine. Sellistes tingimustes võite ohustada oma elu ja teiste teekasutajate elu. Planeerige seega nende talveks sobivate rehvide vahetamine niipea, kui hakkate märkama esimesi kulumise märke.

Kui pikk on naelrehvide eluiga?

Naelrehvide täpse eluea teadmine on võimatu ülesanne. Nende eluiga sõltub mitmest elemendist, sealhulgas lumiste teede seisundist, disainitehnoloogiast, ilmastikutingimustest, sõidustiilist, hooldusest, kasutamise sagedusest

Üldiselt, pärast 5-aastast kasutamist, peavad rattad läbima professionaali põhjaliku kontrolli. Ettevaatusabinõuna on soovitatav mitte ületada 10-aastast kasutusaega, isegi kui teie rattad tunduvad veel kasutatavad. See on teie ohutuse huvides!

Kuidas säästa oma naelrehve?

Kas soovite pikendada kõigi oma auto naelrehvide eluiga? Kui jah, siis on võimalik vähendada nende kulumiskiirust, järgides mõnda nõuannet.

Kõigepealt peate mõtlema nende eest hoolitsemisele, hooldades neid korralikult. Pöörake tähelepanu oma rehvide rõhule ja rullimispinna kulumisele. Samuti peate kontrollima oma rehvide geomeetriat (paralleelsus ja tasakaalustamine) vähemalt kord kuus, et vältida ebameeldivaid üllatusi.

Seejärel peate teadma, et teie sõidustiil võib põhjustada teie rataste kiiremat või aeglasemat kulumist. Liiga kiire sõitmine, järsud pidurdamised ja järsud stardid on kõik tegevused, mis kahjustavad teie naelrehve enneaegselt.

Millised on naelrehvide ostmise eelised internetist?

Rehvide ostmine internetist on hea viis saada neid parima hinnaga. Lisaks on teil õigus laiale tootevalikule, mille hulgast saate valida ilma piiranguteta. See pole alati võimalik füüsilistes kauplustes.

Internetis on teil võimalus enne ostu sooritamist lugeda endiste klientide arvamusi ja kommentaare (positiivseid ja negatiivseid). See võimaldab teil ka toodet enne selle ostmist paremini tundma õppida. Saate teada ka naelrehvide tegeliku eluea, pakutava mugavuse jne.

Kuidas paigaldada minu internetist ostetud rehvid?

Nagu füüsiline kauplus, võib ka veebipood pakkuda teile rehvide paigaldamise teenust. Kui teete ostu meie meeskonna kaudu, on meie autoteeninduste võrgustik teie käsutuses, et aidata teil uued rehvid paigaldada. Meie hoolitseme rehvide kohaletoimetamise eest teie valitud partnerile. Viimane võtab teiega ühendust kohe pärast kohaletoimetamist, et kokku leppida kohtumine.

Mida järeldada? Talvel on naelrehvid praktiline lahendus parema veojõu saavutamiseks libedatel või jäätunud teedel. Need on ohutuse, parema juhitavuse ja sõidumugavuse tagatis. Rehviliider.ee-s on teil juurdepääs väga rikkalikule kvaliteetsete naelrehvide kollektsioonile. Tehke oma valik nüüd ja saage parimad turuhinnad.

LiveChat
Whatsapp Messenger