Otsing mõõtude järgi

Soeta tugevdatud rehvid

Tugevdatud rehvid või EXTRA LOAD (XL) rehvid on mõeldud kasutamiseks suure massiga või võimsa mootoriga varustatud sõidukitel. Tugevdatud rehvide küljed on tavapärasest jäigemad ning kannavad erimärgist "SL" ehk "Standard Load". Külgede jäikus annab vastupidavuse suurematele koormustele, rehvirõhkudele ja rehvidele avalduvatele pingetele.

Mille järgi tunnen ära tugevdatud rehvi?

Tugevdatud rehv kannab rehvi küljel erimärgist nagu näiteks: REINF, REINFORCED, XL, EXTRA LOAD, XLD, RFD või RF. Ühiseks standardiks on välja kujunemas "XL".

Mis tähendust kannab XL märgis rehvil?

"XL" märgis on lühend sõnadest "Extra Load", mis tähendab, et rehv on suurema koormustaluvusega ja kannatab suuremaid rehvirõhkusid.

Millised on tugevdatud rehviga kaasnevad eelised?

 • Pikendatud käitusressurss.
 • Parem vastupidavus võimalikele löökidele.
 • Sõiduki parem juhitavus.
 • Parem haarduvus- ja jõumoment.
 • Parem vastupidavus mehaanilistele pingetele: kiirendused, pidurdused, suur kiirus, kurvides rehvidele avalduvad pinged.

Millised on tugevdatud rehviga kaasnevad puudused?

 • Umbes 1 dB võrra kõrgenenud müratase.
 • Pisut suurem veeretakistus ning sellega kaasnev mõningane kütusekulu suurenemine.
 • Rehvimassi suurenemine ning seeläbi teoreetiliselt ka mõningane kütusekulu suurenemine.
 • Teoreetiliselt peaks nendega rehvidega langema ka mugavus, kuid enamuse juhtide jaoks on see hoomamatu.

Millised tugevdatud rehvid oma sõiduki jaoks soetada?

Tugevdatud suverehvid:

 • Continental SportContact 6
 • Michelin Pilot Super Sport
 • Michelin Pilot Sport 4S
 • Bridgestone Potenza S001
 • Pilot Alpin PA4
 • Pirelli Pzero
 • Toyo Proxes Sport
 • Yokohama Advan Sport V105
 • Falken Azenis FK510
 • General Tire Altimax Sport
 • Semperit Speed-Life 2

Tugevdatud talverehvid:

 • Hankook Winter I*Cept evo2 W320
 • Continental ContiWinterContact TS830P
 • Continental ContiWinterContact TS860S
 • Pirelli Winter Sottozero 3
 • Michelin Pilot Alpin PA4
 • Pirelli W270 Sottozero Serie II
 • Toyo Snowprox S954
 • Vredestein Wintrac Xtreme S
 • Nankang SV-3 Winter

Kõige nõutavamad mõõdud:

Tugevdatud rehvid on vajalikud teatud sportautodele, maasturitele, võimsatele sedaanidele või tarbesõidukitele. Need rehvid taluvad rohkem koormust ja pinget kui teised.

Mis on tugevdatud rehvide omadused?

Tugevdatud rehv on seade, mis on mõeldud taluma suuremat koormust ja rõhku kui tootja soovitatud tavalise versiooni puhul antud suurusega. Et paremini mõista, millest jutt käib, võtame näiteks 205/55 R16 suurusega rehvi. Vaikimisi on selle suurusega standardrehvidel (SL) koormusindeks 91, mis tähendab, et maksimaalne talutav kaal on 615 kg. Kuid tugevdatud versioonide puhul on see indeks tõstetud 94-ni, mis tähendab, et rehv võib taluda maksimaalset koormust 670 kg. Talutav rõhk tõuseb samuti 2,5-lt 2,9 barini.

Tugevdatud rehve iseloomustavad:

 • Koormusvõime indeks, mille on hoolikalt määranud tootjad koostöös ETRTO (Euroopa rehvi- ja veljetootjate tehniline organisatsioon) ekspertidega;
 • Tugevdatud veerepind;
 • Kõrge vastupidavusega materjalide kasutamine.

Tugevdatud rehve tunneb ära erimärgistuse järgi, mis on nende küljele märgitud: Extra Load (XL), Reinforced (REINF), RF, RFD või EXL. Esimene kirje on kõige levinum turul. See asendab üha haruldasemaks muutuvaid teisi märke.

Mis on tugevdatud rehvide eelised?

Arvestades nende eriti tugevat struktuuri, pakuvad tugevdatud rehvid autojuhtidele palju eeliseid. Siin on mõned neist.

Pikk eluiga

Tugevdatud rehvi komponendid on tugevamad kui SL rehvi omad. Seega on sama kasutuse korral XL kummide eluiga palju pikem kui standardkummil. Need rehvid võivad läbida rohkem kilomeetreid ilma kahjustuste või kulumise märkideta. Erinevalt standardsetest rehvidest on tugevdatud rehvid sobilikud väga intensiivseks kasutamiseks. Piisab tootja soovitatud õhurõhu järgimisest ja kõik on korras.

Vastupidavus

Nagu nende nimi ütleb, on tugevdatud ribadega rehvid äärmiselt vastupidavad. Need suudavad probleemideta taluda dünaamilisi lööke, mis tekivad tavaliselt siis, kui sõiduk läheb järsku kõnniteele või muule pinnale, mis ei ole tee tasemel. Seega on kriimustuste või lõikude riskid neis olukordades oluliselt vähenenud.

XL kummid taluvad ka väga hästi sõiduga kaasnevaid mehaanilisi pingutusi, nagu tugevad kurvid, järsud pidurdused, kiirendused…

Kõrged sõiduomadused

Tugevdatud rehvid pakuvad kõrgetasemelisi veojõu ja haardumise omadusi. Nende jäik struktuur mõjutab positiivselt auto käitumist erinevates olukordades (peamiselt pidurdamine ja kurvid), mis parandab selle stabiilsust. Lõpuks tagavad XL rehvid ka auto jõu efektiivse ülekande teele.

Kõik see võimaldab juhil paremini oma autot kontrollida ja seega hea juhitavuse ning optimaalse sõidumugavuse.

Millal peaks valima tugevdatud rehvid?

On oluline teada, millal on tugevdatud rehvid ostu väärt, sest mitte kõik sõidukid ei vaja neid.

Tugevdatud rehve soovitatakse kui sõidate sageli suurte koormustega: kaubad, reisijad… Sellisel juhul võimaldavad XL kummid vältida sagedast rehvivahetust. See nõuanne kehtib tavaliselt transpordisõidukitele, universaalidele ja väikebussidele.

Neid rehve soovitatakse ka autojuhtidele, kellel on väga võimsa mootoriga sõidukid. XL rehvid võimaldavad neil eriti paremini kontrollida oma autot kurvides ja eelkõige paremini kiirendada.

Selleks, et teada saada, kas teie sõiduk peaks sõitma ainult tugevdatud rehvidega, vaadake selle kasutusjuhendit. Seal leiate kõik vajaliku teabe auto heakskiitmise kohta.

Mis on olulised kriteeriumid heade tugevdatud rehvide valimisel?

Nagu iga teise rehvi puhul, ei tohiks tugevdatud rehvide valikut teha juhuslikult. Peate arvestama kindlasti mõningate aspektidega:

 • Teie algsete kummide mõõtmed;
 • Rehvi sisseehitatud tehnoloogia;
 • Ratta veeretakistus;
 • Tootja maine;
 • Aastaaeg…

Siin on kõik, mida peate teadma iga kriteeriumi kohta.

Mõõtmed

Liiga laiade või kõrgete uute rehvide paigaldamine võib teie sõidumugavust negatiivselt mõjutada. Seetõttu on oluline arvestada oma algsete rehvide mõõtmetega uute tugevdatud rehvide valimisel, eriti kui soovite esimest korda vahetada.

Tootja poolt soovitatud rehvimõõtude leidmiseks konsulteerige sõiduki kasutusjuhendiga. Selle teabe leiate ka oma kütusepaagist.

Loomulikult võite valida alternatiivse suurusega rehvid, et asendada oma vanad rehvid. Kuid sel juhul veenduge, et järgite sõiduki tootja poolt määratud piire (marginaale).

Tehnoloogia

Rehvitootjad arendavad pidevalt uusi tehnoloogiaid, et parandada oma toodete jõudlust teedel. Seega, enne kui ostate tugevdatud rehvi, ärge kartke teada saada, milliseid tehnoloogiaid see sisaldab. See aitab teil teada saada, kas olete valimas toodet, mis tegelikult vastab teie vajadustele.

Näiteks mõned tootjad integreerivad oma seadmetesse tehnoloogiaid, mis optimeerivad sõiduki jõudlust märgadel teedel pidurdamisel. Selline rehv sobib teile ideaalselt, kui sõidate sageli vihmase ilmaga.

Teised tootjad pakuvad rehve, mis on vastupidavad läbistamisele tänu isetihenduvale tehnoloogiale. Kui sõidate töö tõttu väga pikki vahemaid, võivad need rehvid olla teile väga kasulikud. Need hoiavad teid näiteks kinni jäämast läbistamise tõttu eraldatud piirkondades.

Kuidas tuvastada rehvi sisseehitatud tehnoloogiaid? Üldiselt leiate selle teabe tootekirjeldusest (kui ostate internetist). Kui teil on kahtlusi, võite ka müüjalt rohkem üksikasju küsida.

Veeretakistus

Rehvi veeretakistus viitab energiale, mis kulub selle liikumiseks (püsiva kiirusega), kui see on maapinnaga kontaktis. See on tihedalt seotud veerepinna paksusega. Mida suurem see on, seda suurem on veeretakistus, mis põhjustab suurt kütuse- ja energiakulu.

Kuna tugevdatud rehvidel on loomulikult paksud õlad, on oluline kontrollida, et valitud mudelil oleks madal veeretakistus. Kuidas seda teada saada? Piisab toote tehnilise kirjelduse kontrollimisest.

Tootja

Rehvi valimisel on oluline mitte unustada tootjat. Üldiselt ütleb rehvi kaubamärk palju selle kvaliteedi kohta. Et olla kindel, et saate kvaliteetseid rehve, mis vastavad teie ootustele, ja sõita ohutult, pöörduge kõige tuntumate tootjate poole: PIRELLI, MICHELIN, HANKOOK, CONTINENTAL, BRIDGESTONE, GOODYEAR

Tugevdatud rehvide ostmisel eelistage nende suurte kaubamärkide tooteid, kuna need sisaldavad tavaliselt rehvitööstuse viimaseid uuendusi. See on märkimisväärne jõudlusgarantii.

Sõltuvalt teie vajadustest ja eelarvest võite valida ka vähem tuntud kaubamärke, mis pakuvad samuti kvaliteetseid tooteid.

Aastaaeg

Tugevdatud rehvid ei ole tingimata aastaringseks kasutamiseks mõeldud rehvid. On olemas XL kumme talveks ja teisi suveks. Peate seda oma valikul arvestama. Valige iga aastaaja ilmastikutingimustele vastavad rehvid, et saavutada optimaalne sõidumugavus.

Rehviliider.ee, teie kõrgkvaliteetsete tugevdatud rehvide tarnija

Kõigile autojuhtidele, kes soovivad rehve vahetada, pakub Rehviliider.ee üle 10 000 erineva kaubamärgi viite, et rahuldada kõiki teie vajadusi. Kas vajate tugevdatud rehve talveks, suveks või aastaringseks kasutamiseks, saate valida meie kataloogist. Pakume tasuta kohaletoimetamist alates kahest samast rehvist.

Soovi korral võite kasutada ka meie partnergaraažides paigaldusteenust. Katame kogu riigi territooriumi.

LiveChat
Whatsapp Messenger